Ilucki
Ilucki €300+150FS Visit site
Melbet
Melbet €1750 + 290 FS Visit site
Bob Casino
Bob Casino €200+120FS Visit site
# CASINO BONUS CASINO RATING PLAY
4 Vulkan Vegas €570+125FS Vulkan Vegas
5 Spinia €400+320FS Spinia
6 BetChan €400+320FS BetChan
7 CasinoChan €200+120FS CasinoChan
8 Betamo €400+320FS Betamo
9 PlayAmo €800+300FS PlayAmo

Blackjack është një lojë me letra që njihet në të gjithë botën. Quhet edhe “njëzet e një” ose “pikë”. Në këtë lojë, përdoruesit luajnë jo kundër njëri-tjetrit, por kundër tregtarit. Blackjack u shfaq në shekullin e 17-të në Francë. Paraardhësit e mundshëm të lojës janë Francezët Ferme, Chemin de Fer dhe Vingt-un.

New Slots List Of Latest Casino Slots
TOP 10 Online Casinos

Kjo lojë është aktualisht e popullarizuar, dhe ju mund ta luani atë pothuajse në çdo kazino (si dhe në Internet, pa lënë kompjuterin ose telefonin tuaj). Kjo lloj loje po bëhet gjithnjë e më popullore sepse tani ekzistojnë qindra kazino në internet ku lojtar nga vende të ndryshme mund të luajnë Blackjack në internet.

Qëllimi dhe rregullat kryesore të lojës me letra shkop polici

Rregullat e lojës së Blackjack rrotullohen rreth numrit 21. Lojtari duhet të shënojë sasinë e pikëve që janë sa më afër kësaj figure, por në asnjë rast nuk i tejkalon ato. Busting nënkupton një humbje automatike. Kartat në intervalin nga 2 deri në 10 konsiderohen nën vlerën e tyre të fytyrës. Mbreti, mbretëresha dhe çeta japin 10 pikë secila, dhe ACE mund të sigurojë 1 ose 11. shifra e fundit konsiderohet gjithmonë në favor të lojtarit.

Sipas rregullave të lojës në Blackjack tradicionale, bastet vendosen para dorës së parë. Në fazën fillestare, tregtari u shet 2 karta të gjithë pjesëmarrësve përveç vetes. Tregtari merr një të hapur dhe në disa raste, një të mbyllur. Nëse menjëherë pas shpërndarjes, lojtari shënon 21 pikë, kombinimi quhet Blackjack, dhe pjesëmarrësi automatikisht fiton.

Rregullat për lojërat e bordit për shkop polici në kazinotë Flamingo dhe institucionet e tjera të lojërave të fatit nënkuptojnë disa mundësi shtesë. Kur dy karta me vlerë identike janë në dorën e lojtarëve, tregtari propozon të ndahet. Kjo do të thotë, ndani kartat ekzistuese në dy duar. Për ta bërë këtë, duhet të bëni një bast tjetër të barabartë me atë të mëparshëm. Nëse ka një kombinim që jep 10 ose 11 pikë, pjesëmarrësi ka mundësinë të dyfishojë bastin.

Saranda është një opsion që ju lejon të tërhiqni një pjesë të bastit nëse lojtari sheh që ai ka një kombinim të dobët. Nëse një ace bëhet tregtari kur merret kartela e parë e hapur, kundërshtarit i jepet një shans për të siguruar kundër humbjes.

Strategjia e Blackjack

Ka shumë strategji për një lojë të suksesshme Blackjack dhe të gjitha ato ndryshojnë. Mënyra më e zakonshme për fillestarët është që ju të gjeni një tabelë të përpiluar nga profesionistë në të cilët jeni në të njëjtin aks si kartat e tregtarit dhe kartat e tjera në dorë. Për secilin kombinim, keni hyrë në lëvizjen tuaj, dhe për këtë arsye nëse do të palosni kartat, kërkoni një kartë shtesë ose ngrini bastin.

Kjo strategji është relativisht e thjeshtë, duhet të mbani mend tabelën e lëvizjeve optimale, por, me të vërtetë, nuk do të fitoni në të gjitha rastet. Karta e dytë e kundërshtarëve tuaj, tregtari është fshehur dhe ajo që dini është të zbuloni se mund t’i numëroni kartat. Kur luani, ju mund të shikoni kartat në tryezën e kundërshtarëve tuaj dhe të përpiqeni të llogaritni atë kartë të dytë të tregtarit pravdepodnosť që do të jetë më e ulët se e juaja.

Rekomandime për Blackjack

importantshtë e rëndësishme të mbani mend se çdo Blackjack në internet mund të ketë rregullat e veta të lojës, të cilat janë pak më ndryshe nga rregullat tradicionale, dhe kjo mund të ndikojë shumë në shanset tuaja. Avantazhi i Blackjack është fakti që luani vetëm me tregtarin. Prandaj, ai që ulet në tryezë me ju mund të jetë lojtarët më me përvojë në botë, por shanset tuaja për të humbur nuk do të ndikojnë. Blackjack është një lojë me mundësinë më të lartë të mundshme për të fituar për ju, madje më e lartë se një lojë e zare ose ruletë. Nëse kontrolloni rregullat e lojës dhe dini metoda efektive se si të luani, kështu, shanset për të fituar bëhen edhe më të mëdha. Ekzistojnë disa rregulla që duhet të dini, për shembull, gjithmonë të përdorni tetëdhjeta të ndara dhe kurrë mos rruajni një kartë tjetër nëse shuma juaj e kartave është 16, sepse ka shumë të ngjarë që ju të mos arrini 21 vjeç dhe të humbni të gjitha paratë tuaja. Lojtarët në kazinotë me bazë tokësore mund të përdorin metoda të numërimit të kartave, madje edhe duke u përkulur drejt jush, ata do të kenë një avantazh dhe do të luajnë plus më gjatë se ju.

Shprehjet më të përdorura më së shpeshti për blackjack

Të gjithë lojtarët që luajnë Blackjack duhet të jenë të njohur me termat dhe simbolet e përgjithshme që janë kritike për një lojë të suksesshme. Ne kemi zgjedhur për të gjitha termat që ekzistojnë në Blackjack:

 • Ace – në kuvertën standarde me 52 karta, kjo është karta më e paguar.
 • Rregullimi i Aces (rregullimi i aces) – lojtari ul ose rrit bastin në varësi të numrit të akseve në kuvertë.
 • Ace Five Count (numërimi i pesë dhe puçrrave) – një strategji e llogaritjes së kartave që merr parasysh vetëm pesë dhe puçrrat.
 • Numri Neutral i Ace (rezultati pa ace) – një sistem numërimi kartash në të cilin acet llogariten si 0 ose nuk llogariten fare.
 • Ace Poor (i varfër me aces) – një kuvertë që përmban më pak akse se zakonisht (sipas statistikave).
 • Ace Rich (e pasur me aces) – një kuvertë që përmban më shumë akse se zakonisht (sipas statistikave) s).
 • Ace Side Count (numërimi i Aces) – rezultati i akseve që kanë lënë lojën.
 • Aksion – shuma e një ose më shumë basteve të bëra gjatë një periudhe të caktuar.
 • Anchorman (udhëheqës) – lojtari i ulur në të djathtë të tregtarit.
 • Numërimi mbrapa – Numërimi i kartave nga shikuesit.
 • Numërimi i ekuilibruar – një strategji për numërimin e kartave në të cilën shuma e të gjitha kartave është 0 dhe kartat vlerësohen si minus ose plus.
 • Bankroll (bankroll) – buxheti i përgjithshëm i lojtarit.
 • Menaxhimi i Bankrollit (menaxhimi i bankrollit) – një lloj strategjie ose sistemi lojrash që ju lejon të administroni një bankroll me kompetencë.
 • Strategjia Themelore – strategjia më e mirë për të luajtur Blackjack pa numëruar kartat.
 • Big Player (lojtar i madh) – udhëheqësi i lojës me shkop polici, i cili bën baste të mëdha me numërim të favorshëm të kartave.
 • Blackjack – kur një dorë përbëhet nga vetëm dy karta dhe vlerësohet në 21 pikë. Blackjack është edhe qëllimi dhe emri i lojës.
 • Tournament i Blackjack (turneu i shkop policisë) – një lojë konkurruese, një konkurs midis lojtarëve të shkop policisë për një periudhë të caktuar kohe, ku vetëm një lojtar do të jetë fituesi.
 • Kartat e djegies – kartat më të larta të kuvertës, të cilat fshihen pas ndërhyrjes dhe nuk marrin pjesë në lojë.
 • Bust (i bezdisshëm) – kur një lojtar shënoi më shumë se 21 pikë. Përndryshe quhet “Break”.
 • Kundër kartave (numërimi i kartave) – një lojtar që konsideron se cilat karta lëshohen dhe cilat janë ende në lojë për të fituar një avantazh ndaj kazinosë.
 • Numërimi i kartave – të kujtosh kartat që janë lëshuar dhe të mbeten në lojë për të fituar një avantazh ndaj kazinosë.
 • Kamuflimi (kamuflimi) – çdo taktikë që ndihmon për të fshehur metodat e lojrave nga kazino. Të tilla si, për shembull, kartat e numërimit.
 • Patate të skuqura – shënues të veçantë të përdorur në kazino në vend të parave.
 • Prerja – ndarja e kartave të kuvertës pas shuffling, por përpara marrëveshjes së parë për të komplikuar numërimin e kartave.
 • Kartelë e prerë – një kartë plastike që përdoret për të ndarë kuvertën.
 • Tregtari – personi që kontrollon lojën. Ai garon me lojtarët në emër të kazinosë.
 • Kuvertë – është një kuvertë tradicionale me 52 karta që përdoret për të luajtur Blackjack.
 • Penetrimi i kuvertës (kuvertë e ndarë) – përqindja e kartave në këpucë ose në duart e tregtarit përpara se të shkundet.
 • Hidhni tabaka (tabaka e hedhjes) – vendi në të djathtë të tregtarit për kartat e loguara.
 • Blackjack Double Deck (kuvertë e dyfishtë në Blackjack) – lojë e Blackjack me dy kuvertë.
 • Double Down (dyshe) – lojtari dyfishon bastin origjinal, por në të njëjtën kohë mund të marrë vetëm një kartë.
 • Ekspozimi i dyfishtë (ekspozimi i dyfishtë) – një ndryshim i Blackjack kur të dy kartat e tregtarëve janë të hapura.
 • Vizatimi (më shumë) është i njëjtë me një hit. Kërkesa e shitësit për një kartë shtesë.
 • Dorëzimi i hershëm – lojtari refuzon të vazhdojë lojën përpara se tregtari të kontrollojë për një shkop polici natyral. Në rast të refuzimit të hershëm, lojtari mund të marrë përsëri gjysmën e bastit origjinal.
 • Tetë Deck Blackjack (Blackjack me tetë kuvertë) – një lojë e Blackjack duke përdorur 8 kuvertë në të njëjtën kohë.
 • Edhe para (para të barabarta) – lojtari merr një pagim prej 1 deri në 1. Kjo do të thotë, fitorja është e barabartë me normën origjinale.
 • Pritshmëria – shuma që pritet të fitoni ose humbni me secilën bast. Ai shprehet si përqindje.
 • Sy në qiell – mbikëqyrje video në një kazino.
 • Karta e fytyrës (Jack me fytyra) – Jack, Queen dhe King. Secila prej tyre vlerësohet me 10 pikë.
 • Face Down Game – një lojë në të cilën karta e parë merret me lojtar përballë lart dhe fytyrën e dytë poshtë.
 • Lojë me fytyrë – një lojë në të cilën trajtohen të gjitha kartat.
 • Kuvertë e favorshme (kuvertë e mbarë) – një kuvertë në të cilën kartat e mbetura i japin një avantazh lojtarit.
 • Baseman i parë (baseman i parë) – gamer i ulur në të majtë të tregtarit.
 • Charlie me pesë karta (Charlie me pesë karta) – një dorë në të cilën ka vetëm pesë karta, shuma e së cilës nuk i kalon 21 pikë. Kjo do të thotë, lojtari nuk tronditet.
 • Basti i sheshtë – një bast shuma e së cilës është e barabartë me shumën e pikëve të lojtarëve për secilën dorë.
 • Floorman (inspektori) është menaxheri i kazinosë që monitoron tregtarët.
 • Dora – dy kartat e para që i trajtohen secilit lojtar.
 • Hard Ace (ace e vështirë) – një dorë që përmban një ace që mund të barazohet vetëm me 1 pikë.
 • Dora e vështirë – Një dorë me një ace të fortë ose pa ndonjë aces.
 • Kokë më kokë (kokë më kokë ose lojë me kokë) – kur një lojtar dhe tregtar i lojërave

Për të vepruar si profesionist, di të gjitha termat dhe udhëzimet

Real Money Links