Ilucki
Ilucki €300+150FS Visit site
Melbet
Melbet €1750 + 290 FS Visit site
Bob Casino
Bob Casino €200+120FS Visit site
# CASINO BONUS CASINO RATING PLAY
4 Vulkan Vegas €570+125FS Vulkan Vegas
5 Spinia €400+320FS Spinia
6 BetChan €400+320FS BetChan
7 CasinoChan €200+120FS CasinoChan
8 Betamo €400+320FS Betamo
9 PlayAmo €800+300FS PlayAmo

Sot, ruleta është një lojë popullore e lojërave të fatit që u krijua në shekullin e 19-të në Francë. Rregullat e kësaj loje janë shumë të thjeshta, dhe shanset për një fitim të lartë janë shumë të larta, në krahasim me makinat slot klasike, të cilat shoqërohen me një strategji të caktuar dhe adrenalin. Sot ne njohim versione të ndryshme të ruletës me mundësi të ndryshme.

New Slots List Of Latest Casino Slots
TOP 10 Online Casinos

Rregullat kryesore për të luajtur ruletë në internet

Me ruletë, është e shkëlqyeshme që të vendosni për fitimin tuaj potencial. Varet nga ju se sa ju bëni një depozitë dhe si e diversifikoni rrezikun tuaj në çdo rrotullim dhe si do të zhvillohet loja juaj e ruletave. Ju mund të depozitoni vetëm në një ngjyrë në një kohë, kështu që ju keni një shans të fitoni dy herë depozitën tuaj një deri në dy. Në të njëjtën mënyrë, ju mund të bastoni në numra të njëtrajtshëm dhe të çuditshëm. Mund të bësh bast edhe në numrin tënd me fat.

Edhe pse shanset për të fituar janë më të ulëta, ju keni një shans të fitoni 36 herë më shumë sasinë e depozitës tuaj origjinale. Pavarësisht nëse jeni duke luajtur në një kazino të vërtetë ose duke luajtur ruletë në internet, bazat mbeten të njëjta.

Vitet e fundit, kjo lojë është bërë shumë e njohur në Shqipëri. Kjo dëshmohet nga numri i kazinove ku mund të luhet ruleta si dhe nga numri në rritje i faqeve ku përfaqësohet ruleta në internet.

ruletë e parave në internet

Siç e dini, ju gjithashtu mund të luani ruletë në internet, nga komoditeti i shtëpisë tuaj. Nëse dëshironi të rrezikoni të fitoni para të shpejtë, mos zgjidhni të luani ruletë në internet falas, por përpiquni të bëni depozitën tuaj të parë.

Nëse doni të provoni aftësitë tuaja strategjike dhe të provoni fatin tuaj, ju lehtë mund të zgjidhni kazinotë në internet, ku u dha kjo lojë popullore. Për ata që nuk u pëlqen të rrezikojnë, ruleta është në dispozicion online falas.

Llojet e ruletave

Siç u përmend në artikull, ruleta ka një histori të gjatë, kështu që është e qartë se disa variante të ruletit janë krijuar gjeografikisht. Kur luani, sigurohuni që të zgjidhni të duhurin për ju. Ruleta amerikane luhet me 38 sheshe, ndërsa në ruletën evropiane është vetëm 36 dhe një zero. Ekzistojnë dy zero në Rulatin Amerikan, kështu që mundësia për një fitim të vogël është më e ulët. Prapëseprapë, ju mund të merrni një fitim më të lartë duke bastuar në numrin fitues.

Një shumë e ngjashme me ruletën evropiane është ruleta franceze. Duket njësoj, dhe ka vetëm një zero dhe 36 numra. Dallimi është se ajo ka opsionin “la partage”, i cili vepron si kursim për bastin tuaj kur topi ndalet në sektorin zero. Në këtë rast, lojtari merr përsëri gjysmën e shumës së bastit. Ruleta franceze është opsioni më pak i rrezikshëm. Në shumicën dërrmuese të kazinove në internet, ju keni zgjedhjen midis ruletës evropiane dhe amerikane, kështu që varet nga ju se cilin lloj ruletë preferoni.

Ruletë e Lirë

Pothuajse çdo kazino e gjallë ka të paktën një tabelë ku mund të luani ruletë. Në tryezë, do të ketë një tregtar që do të pranojë bastet, rrotullimin e ruletës dhe do të sigurojë që loja po funksionon siç duhet. Ju mund të shihni 36 numra dhe një zero në timon ruletë. Lojtarët duhet të vendosin baste (ju gjithashtu mund të bastoni në dy ose katër numra duke përdorur një çip duke e vendosur atë në linjat midis numrave). Tregtari kontrollon nëse bastet janë vendosur saktë.

Në këtë lojë, ju nuk po luani kundër lojtarëve të tjerë, por kundër kazinosë. Bastet e lojtarëve të tjerë nuk do të ndikojnë në fitimin ose humbjen tuaj në asnjë mënyrë. Pas rrotullimit, fituesit marrin një shumëfish të bastit të tyre, dhe të gjitha bastet e tjera hiqen nga tabela. Nëse keni bast për ngjyrën fituese ose keni zgjedhur opsionin e duhur midis numrave të çuditshëm dhe madje, ju merrni kunjën tuaj dyfish.

Ruletë e lëvizshme

Forma më moderne dhe e rehatshme e ruletës është ajo e lëvizshme. Ju mund të uleni në shtëpi në shtratin para TV, nuk kërkon kontakt fizik të drejtpërdrejtë, është i shpejtë dhe i thjeshtë. Ruleta në internet është një mënyrë e shkëlqyeshme për ta bërë mbrëmjen tuaj më të këndshme me këtë mundësi për të fituar para. Në këtë lojë, ndryshe nga poker, është mirë që nuk luani kundër lojtarëve të tjerë, thjesht kundër kazinosë. Nga komoditeti i shtëpisë tuaj, ju mund të shijoni lojërat e fatit duke luajtur për para. Ose mund të zgjidhni një version demo dhe të luani falas derisa të jeni të sigurt për të kuptuar lojën dhe të zhvilloni strategjinë tuaj.

Real Money Links