Ilucki
Ilucki €300+150FS Visit site
Melbet
Melbet €1750 + 290 FS Visit site
Bob Casino
Bob Casino €200+120FS Visit site
# CASINO BONUS CASINO RATING PLAY
4 Vulkan Vegas €570+125FS Vulkan Vegas
5 Spinia €400+320FS Spinia
6 BetChan €400+320FS BetChan
7 CasinoChan €200+120FS CasinoChan
8 Betamo €400+320FS Betamo
9 PlayAmo €800+300FS PlayAmo

Poker Texas Holdem është më i bukuri nga të gjitha lojërat e pokerit. Gjithashtu kërkon aftësi të veçanta për të luajtur. Sidoqoftë, çdo lojtar me përvojë ose fillestar mund të fitojë. Nuk ka asgjë të komplikuar, por në Texas Holdem, gjithçka mund të ndodhë në mënyra të ndryshme.

New Slots List Of Latest Casino Slots
TOP 10 Online Casinos

Duke luajtur poker Texas, edhe nëse jeni një lojtar shumë i talentuar, do të jetë më mirë për ju nëse filloni nga niveli më i ulët. Duke luajtur në bastin minimal në turne, mund të fitoni shumë përvojë dhe njohuri për të marrë më tej rrezikun. Niveli i hyrjes së lojës është shumë interesant, dhe shumica e lojtarëve të rinj mund të luajnë një lojë të mahnitshme. Karakteri juaj do të fillojë të luajë me lojtarin, dhe ai mund të blutojë.

Si të luajmë poker Texas Holdem

Loja luhet me një minimum prej 2 dhe maksimalisht 10 persona. Qëllimi kryesor i lojës për secilin lojtar është që të merren dy karta përballë. Pastaj, mbi tre raunde, merren pesë letra. Tre kartat e para të komunitetit quhen “flop”. Pastaj, merret vetëm një kartë, e quajtur “kthesa”. Më në fund, merret një kartë tjetër, karta e pestë dhe e fundit e komunitetit është lumi. Chipi i rrumbullakët quhet Butoni, dhe tregon se cili nga lojtarët është tregtari. Tjetra te Butoni vendos të verbrin e vogël dhe lojtari tjetër e vë të verbrin e madh. Nëse ka më shumë lojtarë dhe ata janë të gatshëm të luajnë më tej, ata konfirmojnë të verbrin e madh ose mund ta rritin atë.

Raundi i dytë i basteve dhe të gjitha qarqet pasuese fillojnë nga lojtari i parë i cili nuk ka hequr ende një kartë (ulur në të majtë të tregtarit). Përveç pranimit të një basti (Thirrje), ngritjes së bastit (ngritjes) ose ngritjes së bastit përsëri (Ri-ngritje), një lojtar tani mund të kalojë (Check), pa pasur nevojë të dele kartën ose të vendosë një bast derisa të vijë radha e tij përsëri Rrethi i tretë i basteve – merret kartela e katërt e komunitetit. Në lojërat me kufij, kufiri i bastit është dyfishuar dhe mbetet i njëjtë në raundin e fundit të basteve. Bastet e katërt të basteve – bastet përfundimtare para paraqitjes së pesë kartave.

Kombinimet fituese të poker Texas Holdem

Në Texas Holdem, një lojtar poker konsiderohet fituesi kur dy karta dhe pesë karta kanë kombinime të listuara më poshtë nga më i larti tek më i ulti:

 • Royal Flush – pesë karta me të njëjtën kostum nga ACE në dhjetë;
 • Rruga Flush – pesë karta të së njëjtës kostum në rregull;
 • Katër të një lloji – katër karta identike me madhësi të ndryshme;
 • Dhoma e Plotë – tre karta identike + dy identike;
 • Flash – çdo pesë karta me të njëjtën kostum;
 • Rruga – pesë karta në rregull;
 • Vendosni – tre karta identike;
 • Dy palë – dy karta identike + dy karta identike;
 • Një palë – dy karta identike;
 • Harta e Lartë – pesë harta të ndryshme.

Këshilla dhe Mashtrime Profesionale Texas Holdem Poker

Këshillat e mëposhtme janë taktikat më të rëndësishme të lojës.

 • E vetmja mënyrë për të qëndruar në lojë dhe për të mos humbur të gjitha patate të skuqura, nëse karta juaj është e keqe, lini lojën sa më shpejt të jetë e mundur. Nëse mendoni se keni një shans të mirë për të fituar, mund të luani më tej. Mundohuni të mos krijoni baste nëse keni kombinime të përsosura të kartave, sepse lojtarët e tjerë do ta kuptojnë këtë dhe do ta lënë lojën.
 • Bluff. Ndonjëherë ju duhet të bluff në mënyrë që askush nuk mund të zbulojë se çfarë lloj kartash keni, të mira apo të këqija.
 • Në poker, ju duhet të zhvilloni strategjinë tuaj për konkurrencën tuaj.
 • Duhet të dini shumë mirë rregullat e lojës. Pozicioni i duarve të lojtarëve dhe ndiqni vet, pikëpamjet e lojtarëve. Ju duhet të uleni në tryezë dhe të shikoni të gjithë, të shikojnë reagimet e tyre dhe të mendojnë se çfarë lloj kartash kanë. Në një farë mase, duhet të jesh psikolog. Lexoni luajtësin si një libër.

Poker Texas Holdem luajnë live ose në internet?

Të luani poker Texas Holdem në internet është gjendja më e rehatshme, nuk është e nevojshme të shkoni në kazino. Ju mund të luani poker në internet. Por, do të të ndihmonte nëse së pari të gjete një kazino të besueshme në internet. Luaj Poker Texas Holdem gjithashtu mund të luajë drejtpërdrejt në internet, por gjeni një kazino të besueshme në internet.

FAQ Poker Texas

FAQ – Përgjigje në pyetjet se si të luani poker online. Ju gjithashtu mund të lini pyetje në faqen tonë të internetit, dhe ne do t’u përgjigjemi atyre.

Si të fitoni poker?

Mënyrat e vërteta për të fituar poker: njihni rregullat mirë, mbani mend renditjen e duarve dhe zbatimin e strategjive dhe këshilla, për të mbajtur në mend dhe të luani shumë poker, ju mund të luani mënyrat më të rëndësishme për të fituar, siç përshkruhet më lart .

A është e ligjshme Online Texas Holdem të luajë poker në vend?

Po, njerëzit mund të luajnë në internet 100% të sigurtë në Vend dhe të ndryshojnë fitimet e tyre për para të vërteta. Ju nuk mund të shqetësoheni.

A mund të mashtroj ndërsa luaja Texas Holdem Poker?

Po, ju mund të luani poker Texas Holdem mashtruese, por do të ndëshkoheni direkt. Llogaria juaj do të bllokohet, ose madje mund të fillojë një padi.

A mund të luaj Poker Texas Holdem për para të vërteta?

Po, ju mund të fitoni shumë para duke luajtur poker, por duhet të dini shumë gjëra dhe një strategji se si të luani. Bazuar në përvojën tonë, taktikat, strategjia vjen me kohën. Qëllimi kryesor është të mësoni se si të luani. Ju keni versione demo falas të lojës për të fituar përvojë.

Real Money Links